Včelařský rozcestník  Názvosloví 
Detail záložky
URL :  Formování Hydroxymethylfurfuralu v domácím vysoce-fruktózovém kukuřičném sirupu a jeho toxicita pro včely medonosné (Apis mellifera)
Obrázek : 
Detail : 

Vysokofruktózový kukuřičný syrup (HFCS) se stal ve Spojených státech náhradou za sacharózu pro včely a má široké využití jako sladidlo v mnoha zpracovaných potravinách a nápojích pro lidskou spotřebu. Je využíván komerčními včelaři jako potrava pro včely z několika důvodů: na podporu produkce potomstva, když byly včely přesunuty pro komerční opylování, a když jsou vzácné přírodní zdroje nektaru. Hydroxymethylfurfural (HMF) je teplotně formovaný kontaminant a je nejznámější jed pro včely. V současné době neexistují žádné rychlé polní zkoušky, které by upozornily včelaře na nebezpečné úrovně HMF v HFCS nebo medu. V této studii byly hodnoceny výchozí úrovně a míra tvorby HMF při čtyřech teplotách v americe dostupných vzorcích HFCS. Různé značky HFCS byly analyzovány a porovnávány na kyselost a kovové ionty indukčně vázanou plazmovou spektroskopií hmoty. Úrovně HMF v osmi HFCS produkech byly hodnoceny v průběhu 35 dní, a údaje byly porovnány s polynomiálními a exponenciálními rovnicemi, s vynikající korelací. Tyto údaje mohou být včelaři použity pro předpověď formování HMF při skladování. Pro vyhodnocení vlivu HMF dávky-odpovědi na úmrtnost včel byly provedeny klecové studie včel. Nakonec byly přidány obchodně založené látky, jako je vápno, potaš, a louh k neutralizaci hydroxoniový kationtů ve vzorcích HMF, byla porovnána míra formování HMF při 45°C.

Kategorie : 
Hodnocení : 
0.00 (0 Hlasování)
Kliknuto : 206
Datum : Úterý, 30 Listopad 2010 / Čtvrtek, 02 Prosinec 2010
Publikoval : 
Jazyk : en
Typ informace : studie
Typ zdroje : text + grafika
Originální nadpis : Formation of Hydroxymethylfurfural in Domestic High-Fructose Corn Syrup and Its Toxicity to the Honey Bee (Apis mellifera)
Formát zdroje : HTML
Rok vydání : 2'009

Zpět

Bookmarks v2.7_2i (26.07.2008) © 2008 TEGDesign
Free thumbnail preview by Thumbshot.de