ROZCESTNÍK

 Včelařský rozcestník  Zaslané odkazy 
Detail záložky
URL :  Rámek nezdravého včelího díla
Obrázek : 
Popis : Panoramatická fotografie rámku s nakaženým plodem, vhodná pro výuku včelích chorob. Je možno najít larvy postižené virem pytlíčkovitého plodu, zvápenatění apod.
Detail : 

Tento konkrétní snímek zachycuje pomocí služby GigaPan plodový plást z nemocného včelstva způsobem, který dosud nebyl široké veřejnosti k dispozici. Pro nové včelaře, nebo v případě obav z otevření úlu, toto panorama, a další jako toto, může být použito ve výuce včelařů pro identifikace nemocí a včelí biologii.
Toto panorama bylo pořízeno na karanténí včelnici, zřízené v blízkosti Newportu v Pennsylvánii, ke studiu nemoci včel. Rámek zobrazený v panoramatu pochází z jedné z několika nemocných včelstev na této včelnici (Red Hill Apiary). Nemocná včelstva byla darována komerčním včelařem se sídlem v Lewisburgu v Pennsylvánii, který daroval několik jeho nejnezdravějších včelstev v pozdním jaru, aby mohla být včelsta sledována jak se budou vyvíjet v průběhu sezóny. 7 z 8 sledovaných včelstev zahynulo před zimou. Přežívající včelstvo zemřelo přes zimu.
Studovaná včelstva byla v létě posuzována každé dva týdny. Výzkumníci mohli provádět různá měření zdravotního stavu včelstva - včetně odhadu dospělé včelí populace, množství plodu (nebo mladých nezralých včel) obsaženého ve včelstvu, stav matky, a přítomnost onemocnění dospělých včel a plodu. Vzorky dospělých včel byly pořízeny v každém odběrném místě pro vyčíslení počtu parazitických roztočů a patogenů (např. Nosemy) v populaci.
Během pořizování GigaPan obrázku včelího rámku na včelnici Red Hill jsme nepřímo asistovali u našeho dokumentování úpadku včelstva, to poskytlo jedinečný a interaktivní nástroj, kterým může být zveřejněna biologie včel a identifikace nemocí plodu.Na tomto snímku je mnoho příkladů jak zdravého, tak nezdravého plodu, a zřetelně viditelných jednotlivých nemocných larev, které  mohou sloužit jako revoluční výukový nástroj.

Kategorie : 
Hodnocení : 
0.00 (0 Hlasování)
Kliknuto : 322
Datum : Pátek, 10 Prosinec 2010 / Sobota, 11 Prosinec 2010
Publikoval : 
Jazyk : en
Autor : Dennis van Engelsdorp
Typ informace : fotografie
Typ zdroje : grafika
Originální nadpis : Unhealthy Honey Bee Frame
Formát zdroje : HTML + panoramatický prohlížeč
Rok vydání : 2'009

Zpět

Bookmarks v2.7_2i (26.07.2008) © 2008 TEGDesign
Free thumbnail preview by Thumbshot.de