ROZCESTNÍK

 Včelařský rozcestník  Zaslané odkazy 
Detail záložky
URL :  Reprodukce Varroa destructor na Jihoafrických včelách medonosných: má velikost buňky vliv na přežití samečků Varroa?
Obrázek : 
Detail : Byla studována schopnost Varroa destructor množit se na africké včele medonosné Apis mellifera scutellata. Navíc, byly vyšetřovány účinky prostoru uvnitř plodové buňky a krátké doby vývoje plodu na reprodukci roztoče pomocí buněk A. m. scutellata buňky zamořených pseudo-klonem dělnic A. m. capensis. Varroa produkuje v dělničích buňkách A. m. scutellata 0,9 oplodněných samiček na roztočí matku, což je stejně jako bylo shledáno u vnímavých evropských včel, ale větší než 0,4 produkovaných v buňkách obsahujících pseudo-klon. Nízká reprodukční úspěšnost roztoče v buňkách obsahujících pseudo-klon byla především v důsledku zvýšené úmrtnosti roztoče. To bylo způsobeno tím, že protonymfy samců a některých matek byly uvězněny v horní části buňky v důsledku toho, že pseudo-klon je o 8% větší než jejich hostitel, a ne kvůli jejich krátké vývojové době. Proto je očekáváno zvýšení hladiny populace roztoče u Jihoafrické včely A. m. scutellata a včely A. m. capensis na hladiny zaznamenané v Evropě a USA.
Kategorie : 
Hodnocení : 
0.00 (0 Hlasování)
Kliknuto : 104
Datum : Pondělí, 20 Prosinec 2010 / Pondělí, 20 Prosinec 2010
Publikoval : 
Jazyk : en
Autor : Stephen John Martin
Per KRYGER
Typ informace : studie
Typ zdroje : text + grafika
Originální nadpis : Reproduction of Varroa destructor in South African honey bees: does cell space influence Varroa male survivorship?
Formát zdroje : PDF

Zpět

Bookmarks v2.7_2i (26.07.2008) © 2008 TEGDesign
Free thumbnail preview by Thumbshot.de