ROZCESTNÍK

 Včelařský rozcestník  Zaslané odkazy 
Detail záložky
URL :  Reprodukční konflikty u včely medonosné
Obrázek : 
Popis : V rámci hmyzí společnosti nejsou jedinci stejně příbuzní, což často vede k reprodukčním konfliktům mezi nimi. Tato práce se zabývá reprodukčními konflikty u včely medonosné.
Detail : 

V rámci hmyzí společnosti nejsou jedinci stejně příbuzní, což často vede k reprodukčním konfliktům mezi nimi. Tato práce se zabývá reprodukčními konflikty u včely medonosné. Hlavní zkoumaný konflikt je v průběhu produkce trubců. Toto je důležitý konflikt, kdy dělnice mohou položit neoplodněné samčí vajíčko. U včel je tento konflikt vyřešen dělničím dohledem, kdy dělnice snědí vajíčko položené dělnicí. Dohled je elektivně zvýhodněný, kvůli nízké průměrné příbuznosti mezi dělnicemi vzhledem k polyandrii. Byla zkoumána přirozeně se vyskytující anarchistická včelstva, v nichž dělnice obcházejí normální dohled a je chováno mnoho synů dělnic. Asi polovina otcovských linií produkuje trubce , kteří způsobují ztrátu všeobecné fitness pro dělničí kolektiv, na rozdíl od výše popsaného anarchistické kolonie.

V beznadějně bez matky koloniích, pracovník policejní obvykle zastaví a pracovníci zadní poslední dávku před muži kolonie zemře. Další atypické kolonie byla zkoumána ve kterém zaměstnanec policie nebyl ypnutý přesto, že je bez matky. To způsobilo maladaptivní fenotyp, v níž noho pracovníků aktivován jejich vaječníky a položil vejce, které nebyly chovány, což vede k kolonie produkovat žádné muži předtím, než umře. Rozdíly v policejní pracovník byl také sledována ve včelstvech s matkou normální koloniích. Velké rozdíly mezi kolonií došlo, a nižší vejce policejní kurz pracovníka buňkách, kde pracovníci obvykle nestanoví, může snížení nákladů na odstranění chybné královna-vejce.
Další potenciální konflikt v včel společnostech se týká královna chovu.
Pracovníci mohou zvýšit jejich zahrnující zdraví tím, že zvýhodňují full-sestra královny. Tady jsem kazují, že protekce nebyla přítomna v dříve unstudied souvislosti vězení
královny ve svých buňkách pracovníky. To potvrzuje obecný nedostatek protekce v
Královna nahrazení, což je velmi kooperativní proces. Naposledy jsem vyšetřoval
učení schopnosti včel k cuticular uhlovodíky, které jsou myšlenka hrát
roli při kin a nestmate uznání. Nenasycené alkenes jsou uvedeny za nejvíce
pravděpodobný kandidát směsi pro uznání v včel.

Kategorie : 
Hodnocení : 
0.00 (0 Hlasování)
Kliknuto : 88
Datum : Pondělí, 29 Listopad 2010 / Úterý, 30 Listopad 2010
Publikoval : 
Jazyk : en
Autor : Nicolas Châline
Typ informace : výzkumná práce
Typ zdroje : text + grafika
Originální nadpis : Reproductive conflict in the honey bee
Formát zdroje : HTML
Rok vydání : 2'004

Zpět

Bookmarks v2.7_2i (26.07.2008) © 2008 TEGDesign
Free thumbnail preview by Thumbshot.de