AKCE PŘIPRAVOVANÉ PSNV Výstava Život na Zahradě 2011

Výstava Život na Zahradě 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Leopold Matela   
Úterý, 23 Srpen 2011 06:07

Stejně jako v předchozích ročnících i v roce 2011 se PSNV-CZ prezentovala na ostravské včelařské výstavě. Po skromnějším, ale po celou dobu trvání obleženém stánku na výstavě v roce 2009 – Včelaři na Landeku, se PSNV-CZ v roce 2010 rozhodla pro prezentaci v poněkud velkorysejším pojetí. Na výstavišti Černá louka tak byla včelařům stejně jako vloni k dispozici včelařská kavárna

 

Rostoucí náklady na zřízení stánku se podařilo snížit dohodou o prostislužbě formou inzerce v Moderním včelaři a také v několika e-Věstnících.

 

Mimo přátelského posezení včelaři u dobré kávy mohli ochutnat také medová vína a shlédnout zdobení perníků. K vidění byly také novinky z oblasti podpory prodeje medu. Reklamní cedule, plachty a periérově i etikety na sklenice, vše ve stylovém jednoduchém grafickém motivu. Představen byl také nový nástěnný kalendář PSNV-CZ na rok 2012, který se již tradičně těší velkému zájmu včelařů.

 

Významnou částí výstavy byly i odborné přednášky. V roce 2011 dostali prostor i dva odborníci ze seznamu lektorů PSNV-CZ. MVDr. Zdeněk Klíma se věnoval způsobům zdolávání varroózy u nás a ve světě. Možnostem výroby medového vína a legislativním podmínkám pro jeho výrobu u nás a ve světě se věnoval Ing. Jaroslav Lstibůrek náš přední specialista v tomto oboru. Jeho přednáška vzbudila velký ohlas a diskuse k problematice bylo po vymezeném časovém prostoru spontánně přesunuta právě do včelařské kavárny.

 

Další zhodnocení výstavy je publilkováno v Moderním včelaři 5/2011.

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Listopad 2011 21:02