OZNÁMENÍ Moravská včelařská škola v Hranicích

Moravská včelařská škola v Hranicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Středa, 07 Září 2011 14:07

PSNV-CZ, o. s. ve spolupráci se Střední lesnickou školou v Hranicích otevírá v tomto roce po úspěš­ném zahájení výuky Jihočeské včelařské školy v Blatné první vzdělávací program na Moravě.

 

Jedná se o víkendové výukové programy, vždy jeden víkend do měsíce. Celý cyklus bude probíhat formou přednášek a praktických kurzů a bude rozdělen do dvou semestrů v celkovém rozsahu 130 hodin výuky. Zahájení v říjnu letošního roku s ukončením v květnu 2012. Výuka bude zahrnovat základy včelařství – biologie včely medonosné, genetiky a plemenitby, nemocí včel, včelích produktů – včetně jejich využití, včelí pastvy a zootechnické teorie s důrazem na praxi a včelaření v různých typech úlových soustav.

 

Přednášejícími budou včelařští odborníci, spolupracující s PSNV-CZ, o. s.

 

Semináře budou dvoudenní, ubytování pro zájemce je zajištěno.

 

Přihlášky a další informace na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Kontakt: Radomír Hykl, tel.: 773 899 716

 

 

Poznámka:

členové PSNV-CZ, o.s. byli o Moravské včelařské škole v Hranicích informováni přednostně (informační výhoda) formou e-Věstníku s týdením předstihem před oficiálním zveřejněním na webu a v Moderním včelaři 4/2011. O včelařské vzdělávání je tradičně velký zájem a členové PSNV-CZ budou i nadále informováni o případných akcích přednostně (např. Letní školy nástavkového včelaření v roce 2012).