Moravská včelařská škola zahájena PDF Tisk Email
Napsal uživatel Radek Hykl   
Neděle, 06 Listopad 2011 19:43

 SLŠ Hranice - Moravská včelařská školaNový vzdělávací projekt PSNV-CZ a Střední lesnické školy v Hranicích na Moravě byl úspěšně zahájen.


V sobotu 29. října byla zahájena výuka distančního víkendového studia včelařství za přítomnosti předsedy PSNV-CZ, MVDr. Zdeňka Klímy, zástupce SLŠ, Ing. Rolince, Ing. Antonína Přidala Ph.D. z Mendelovy univerzity v Brně, která má nad celým výukovým programem odborný garant.


Úvodem předseda PSNV-CZ vyjádřil svou spokojenost se zvyšujícími se možnostmi vzdělávání včelařů. Ocenil vznik Moravské včelařské školy (MVŠ) v Hranicích i z hlediska geografického – tj snadná dostupnost z krajů Jihomoravského, Zlínského, Moravskoslezského a Olomouckého. Ocenil přístup ředitele a vedení SLŠ za kladný postoj a podporu včelařské studia v jejích prostorách. Dále pak poděkoval panu Radomíru Hyklovi, který s nápadem vzniku MVŠ přišel, celý jej zrealizoval až do úspěšného zahájení a o celou výuku se bude starat.


Následně pak informoval o odborných profilech přednášejících, kteří jsou zárukou toho, že stejně tak jako v Jihočeské včelařské škole v Blatné se dostane moderně pojatého vzdělání s důrazem na nejnovější teoretické i praktické poznatky včelařského oboru i v MVŠ v Hranicích.


Pan ing. Rolinc představil Střední lesnickou školu (SLŠ) v Hranicích, informoval všeobecně o možnostech studia a počtech studentů. Informoval rovněž o řádně fungujícím včelařském kroužku a neopomenul připomenout, že nemusíme mít obavy s nástupem mladší generace ke včelařské činností, neboť dle jeho zkušeností je mezi studenty SLŠ o včelařství veliký zájem. Závěrem popřál studentům mnoho úspěchu v jejích vzdělávání a využití získaných poznatků v praxi.


Poté se již ujal slova Ing. Antonín Přidal Ph.D. s přednesem „Biologie včely medonosné“, který byl na programu celý víkend.


Závěrem lze říct, že po šestnácti výukových hodinách, které byly rozděleny do obou víkendových dnů, byla nejen na přednášejícím, ale i na posluchačích znát únava, ale na straně druhé i spokojenost s nabytými vědomostmi o organismu včely medonosné o kterou se ve svém volném čase s láskou starají.

 

 

 

Budova Střední lesnické školy

Obr. 1 - Budova Střední lesnické školy

 

 

Společné foto ze zahájení

Obr. 2 - Společné foto ze zahájení

 

Slavnostní zahájení

Obr. 3 - Slavnostní zahájení (z prava: MVDr. Zdeněk Klíma, Ing. Rolinc a Radomír Hykl)

 

 

V učebně

Obr. 4 - V učebně

 

 

Obr. 5 - V učebně

 

Obr. 6 - Věcná diskuze pokračovala i večer ve volném čase

Aktualizováno Středa, 24 Červen 2015 09:35