AKCE PROBĚHLÉ VMS 4.1. - tradiční - VII. setkání VMS

4.1. - tradiční - VII. setkání VMS PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Neděle, 02 Listopad 2014 09:12

V neděli 4. ledna 2015 pořádá PSNV tradiční přednáškový den, zaměřený na zdraví včel.

Pracovní společnost nástavkových včelařů vás zve na tradiční setkání uživatelů VMS, které proběhne v neděli 4. ledna 2015 na obvyklém místě v prostorách Mendelovy univerzity v Brně.

 

 


PROGRAM:

9:00 - 10:00 registrace účastníků

 

Zahájení, organizační pokyny

Jiří Danihlík: Vyhodnocení prvního ročníku monitoringu ztrát včelstev

Martin Kamler: Hmyzomorky Nosema spp. a ztráty včelstev

Květoslav Čermák: Jak je to s atraktivitou trubčího plodu pro roztoče V.d.


12:15 – 13:00 přestávka na oběd


Texl Petr: Nová vyhláška o nemocech včel

Perspektivy současného tlumení varroózy v ČR

Bronislav Gruna: Včelařské cykly a úhyny včelstev

Pavel Buřínský: Diagnostické lepící varroapodložky

Květoslav Čermák: Ke včelám šetrná metoda určení míry infikovanosti kleštíky

 

15:00 – 15:15 přestávka na kávu


Diskusní blok na téma: Příčiny hromadných úhynů včelstev

 


 

Akce je přístupná široké včelařské veřejnosti. Je však nutné se předem přihlásit přes webový formulář a odeslat platbu vstupného do pondělí 31. prosince 2014. Doporučujeme přihlásit se co nejdříve. Přednáškový sál bývá tradičně plný. Z důvodu zvýšených úhynů včelstev letos očekáváme větší zájem o problematiku včelích nemocí.


Do webového formuláře uveďte také případný požadavek na rezervaci ubytování ze soboty na neděli, pokud máte dalekou cestu, nebo chcete v sobotu večer posedět s kolegy včelaři. Nocleh bude opět v penzionu Pamir ve Zbýšově (http://www.saloon.cz). Uzávěrka požadavků na ubytování je 24. prosince. Cena ubytování je přibližně 300 Kč za noc.


Každý přihlášený účastník má možnost přednést vlastní příspěvek, týkající se včelích nemocí. Chcete-li váš příspěvek předem zařadit do programu, sdělte název a požadovaný čas pořadatelům do 24. prosince, nejlépe na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Předem registrovaní přednášející mají vstup zdarma. K dispozici bude počítač a dataprojektor.


V letošním roce očekáváme naplnění kapacity sálu, proto doporučujeme zajistit si místo registrací a bezhotovostní úhradou vstupného. Platební údaje vám budou zaslány automaticky po vyplnění přihlášky. Pokud přihlašujete více účastníků, proveďte vyplnění přihlášky a platbu vstupného za každého zvlášť. Pokud se přednášky nezúčastníte z důvodů na Vaší straně, zaplacený poplatek se nevrací. Při zrušení akce z důvodů na straně pořadatele se vstupné vrací v plné výši na účet, ze kterého bylo zaplaceno.

 

Sál bývá plný posluchačů - určitě doporučujeme registraci předem

 

Vstupné:

300 Kč zvýšené vstupné při platbě v hotovosti na místě*

200 Kč základní vstupné zaplacené předem na účet

100 Kč zvýhodněné vstupné pro členy PSNV zaplacené předem na účet

zdarma aktivní zadavatelé VMS**


* platit vstupné na místě bude možné pouze pokud nedojde k naplnění kapacity sálu, proto důrazně doporučujeme registraci a platbu vstupného předem

** vstup zdarma mají uživatelé VMS, kteří v roce 2014 zadávali spad do internetového systému VMS. Z důvodu omezené kapacity sálu je nutné, aby se také účastníci s bezplatným vstupem registrovali přes webový formulář! Pořadatelé jim zašlou potvrzení, kterým se prokážete při vstupu na akci.


Společné stravování letos nezajišťujeme. Budete mít možnost zajít si na oběd individuálně. S ohledem na ne zcela ideální možnosti stravování doporučujeme zabalit si svačinu a polední přestávku využít k diskusím v kuloárech. Drobné občerstvení (ovoce, káva, pitná voda) bude zajištěno.


Přednáškový sál najdete v areálu Menedlovy zemědělské a lesnické univerzity, ve velké posluchárně A01 - Auditorium maximum (viz orientační mapka areálu MZLU). Vchod do areálu je z ulice Zemědělská. Parkování v areálu školy není možné. Obvykle se dá najít místo parkování na parkovišti na ulici Zemědělská nebo v přilehlých ulicích. Začátek přednášek je v 10 hodin, registrace možná od 9 hodin.Jakýkoliv dotaz na pořadatele zašlete na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Orientační mapka areálu MZLU:

Aktualizováno Pondělí, 05 Leden 2015 06:32