Zachraňme včely a zemědělce

Zachraňme včely a zemědělceNa sklonku loňského roku zahájila aliance 70 neziskových občanských sdružení, ale také vědeckých institucí, zemědělských a včelařských spolků a dalších subjektů z Evropské unie podpisovou akci „Zachraňme včely a včelaře! Za zemědělství šetrné vůči včelám a zdravému životnímu prostředí“.

Pokud se sejde dostatečný počet podpisů, bude Evropská komise povinna dle svých směrnic na petici reagovat.

Hlavní cíle petice jsou: omezit do roku 2030 používání syntetických pesticidů v zemědělství EU o 80 %, a to počínaje nejnebezpečnějšími látkami, abychom se do roku 2035 zcela zbavili syntetických pesticidů; obnovit přírodní ekosystémy v zemědělských oblastech, aby se zemědělství stalo zdrojem obnovy biologické rozmanitosti; reformovat zemědělství upřednostňováním drobného, rozmanitého a udržitelného zemědělství podporou rychlého rozšiřování agroekologických a ekologických postupů a umožněním nezávislého odborného vzdělávání za účasti zemědělců a výzkumu v oblasti pesticidů a zemědělství bez geneticky modifikovaných organismů.

Petice s doprovodnými materiály včetně přihlášky ke sponzorskému daru a podpisovými formuláři buď v elektronické podobě, anebo připravených k tisku v překladu do českého a slovenského jazyka a k fyzickému odeslání na adresu ECI Save Bees and Farmers, Schwanthaler Straße 81, 80336 München, Německo jsou na webu www.savebeesandfarmers.eu.

PSNV má status národního partnera, proto na adresu PSNV-CZ, z.s., Hlavní 99, 753 56 Opatovice lze rovněž zasílat vytištěné a podepsané petice.

Členové Slovenského svazu včelařů mohou petici odeslat také prostřednictvím sekretariátu tohoto spolku (Svrčia 14, 842 08 Bratislava), který je národním partnerem iniciativy. Logo ve slovenštině (nikoli v českém jazyce) je jedno z dvaceti tří, které si lze na stránkách akce stáhnout.

Sběr podpisů pod petici ve všech formách končí 30. 9. 2020.

POZOR, vyplnění zde uvedeného elektronického formuláře sestává ze dvou kroků. V prvním kroku jde jen o zapojení se do tohoto hnutí. Nutný je až druhý krok, kterým teprve připojíte svůj hlas k iniciativě. První krok můžete přeskočit kliknutím na text "Skip and go directly to signing the initiative in step 2!" pod formulářem.

 

Ke stažení:

Petiční arch
CZ logo

Oficiální prospekt EN
Oficiální prospekt DE
CZ překlad oficiálního prospektu