24 - Bouzov

Cena:3200.00

15. – 17. 6. 2018

organizátor: Miroslav Křížek

lektoři: Leopold MatelaRadek Hykl, Miroslav Křížek

 

Zveme všechny pokročilé včelaře, kteří po získání prvních zkušeností s chovem včel mají touhu udělat další krok ve své ušlechtilé zálibě a naučit se jak rozvíjet svůj včelařský provoz, chovat včelí matky a rozšířit si své znalosti na letní školu nástavkového včelaření do malebné krajiny v okolí hradu Bouzova. Klademe důraz na kvalitní teoretickou přípravu, kterou posléze má každý účastník možnost prakticky vyzkoušet při práci ve včelách na včelnici pořadatele. Celou školou Vás prakticky i teoreticky provedou zkušení lektoři, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti a znalosti z chovu včel.
 
Teoretická část přípravy proběhne jako tradičně v objektu hotelu Bouzov, kde máme zajištěny obědy a večeře. Praktická část pak proběhne na včelnici pořadatele M. Křížka, který vede svá včelstva s ohledem na jejich potřeby, bez používání nadměrného množství chemických léčiv, používá ve svém hospodářství uzavřený koloběh včelího vosku a je účastníkem programu pro vyhledávání varroatolerantní včely.
 
Ubytování bude zajištěno v nejbližším okolí Bouzova, přesné místo bude včas upřesněno všem přihlášeným v předem zaslaných instrukcích.

 

Letní školy nástavkového včelaření Bouzov v roce 2017

 

Na začátku měsíce května proběhla LŠNV pro začínající a o měsíc později pro pokročilé včelaře.

 

Na obou letních školách se vydařilo počasí a účastníci tedy mohli bez zásadních změn absolvovat celý program.

 

Na teorii jsme se scházeli na Bouzově v podhradí, na včelnici se pak přesunovali cca 3 km na blízkou včelnici, kde jsme teoretické poznatky z přednášek následně uváděli do praxe pod vedením již osvědčených lektorů Radka Hykla, Leoše Mately a Pavla Studeckého. Samozřejmě nejpodnětnější byly diskuze jednak přímo při práci ve včelách, ale také při neformálních debatách po ukončení oficiálního programu.

 

Věřím, že atmosféra na obou proběhlých letních školách byla vstřícná a otevřená jak ze strany lektorů, tak ze strany posluchačů a všichni si odnesli nejen nově nabyté poznatky, ale také vzpomínku na tři dny krásného včelaření. Nezbývá tedy, než si přát zase příští rok na stejném místě opět ten krásný zážitek z příjemného setkání u včel s lidmi se stejným nadšením jako v letošním roce. 

 

Miroslav Křížek