14 - Bouzov

Cena:3200.00

25. – 27. 5. 2018

organizátor: Miroslav Křížek

lektoři: V. Horčic, M. Křížek, L. Matela

 

Zveme všechny začínající včelaře, kteří mají zájem získat informace jak tuto krásnou zálibu začít rozvíjet v začátcích na letní školu nástavkového včelaření do malebné krajiny v okolí hradu Bouzova.

Klademe důraz na kvalitní teoretickou přípravu, kterou posléze má každý účastník možnost prakticky vyzkoušet při práci ve včelách na včelnici pořadatele. Celou školou Vás prakticky i teoreticky provedou zkušení lektoři, kteří se s Vámi podělí o své zkušenosti a znalosti z chovu včel. Ubytování bude zajištěno v nejbližším okolí Bouzova, přesné místo bude včas upřesněno všem přihlášeným v předem zaslaných instrukcích.

 

Teoretická část přípravy proběhne jako tradičně v objektu hotelu Bouzov, kde máme zajištěny obědy a večeře. Praktická část pak proběhne na včelnici pořadatele M. Křížka, který vede svá včelstva s ohledem na jejich potřeby, bez používání nadměrného množství chemických léčiv, používá ve svém hospodářství uzavřený koloběh včelího vosku a je účastníkem programu pro vyhledávání varroatolerantní včely.