S12 - Kunvald - apiterapie - Apidomek a Apiterapie

kapacita naplněna
Max. 15 účastníků

24. - 25. 8.

 

Kunvald - APIDOMEK A APITERAPIE

 

Víkendem Vás bude provázet:
- Ing. Alexej Bezrukov - včelaření a apidomek
- Mgr. Monika Jindrová - apiterapie

 

I.den Apidomek

- včelaření v apidomku
- poskytování služeb v apidomku

Rozbor úlu - ležanu, rozbor včelího díla, potřebné součásti na rozšíření včelstva, rozšíření včelstva, péče o oddělek, přechod na jinou rámkovou míru, monitoring včelstev při terapiích, diagnostika včelích chorob, léčení, krmení, zazimování, péče o apidomek.

Legislativa a apidomek, provozní řád, hygienické normy, rozbor apidomku a lůžka; jeho aspekty, vlivy záření včel jejich rozbor, využití v praxi - choroby a kontraindikace. Úlový vzduch, pomůcky pro využití úlového vzduchu a péče o ně, choroby a kontraindikace. Stanovení délky terapie a doplňky k terapii v apidomku. Jak nahradit terapii v zimě.

 

II.den Apiterapie

- med, vosk, mateří kašička, trubčí homogenát, propolis, včelí jed, perga
- získávání včelích produktů a jejich uchovávání, využití v praxi u konkrétních chorob, praktické ukázky výroby tinktury, masti, zábalů, masáže a medicinálních medů

 

Sobota 9-18h s přestávkou na oběd a občerstvení.
Neděle 9-17h s přestávkou na oběd a občerstvení.

 

Po domluvě je možné zajistit ubytování ve Včelařství Kunvald či přilehlých penzionech, možnost postavení stanu, hygienické zázemí k dispozici.
Snídaně je v ceně. Na oběd si společně vyjedeme do 7 min. vzdáleného města, na večeři si s sebou vezměte něco na oheň či gril.
Kdo potřebuje, s sebou kuklu a oblek.
Dotazy směřujte na monika.jindrova@capis.cz