V2 - Mělnické Vtelno - Včelaření

Cena:3200.00
Max. 15 účastníků

31. 5. – 2. 6. 2019

 

organizátor: Věra Lucie Válová

lektoři:

Ing. Tomáš Jaša - profesionální včelař a skvělý truhlář, www.vcelarstvi-jasovi.cz
Ing. Ivan Černý, lektor SOU v Blatné, obor včelař, praktikuje chov včel bez mezistěn i bez rámků a vyzkoušel už kdejaký šílený nápad - přirozený chov včel
 

Začínáte včelaři, nebo o začátku zatím jen přemýšlíte, a máte pocit, že pořád trochu tápete? Nevíte, co všechno si pro začátek včelaření pořídit? Přijeďte k nám do vesničky Mělnické Vtelno, vzdálené jen několik málo kilometrů od romantické přírody nedalekého Kokořínska – Máchova kraje. Na naší včelnici s Vámi společně projdeme vše, co v počátcích včelaření potřebujete znát. Tomáš s Ivanem vás seznámí s fyziologií včely a včelstva s důrazem na praktické užití při včelařských zásazích, seznámí vás s vedením včelstva v prvním roce, sledováním zdravotního stavu a péčí o voskové dílo. Zvláštní důraz je kladen na ošetřování včelstev bez tvrdé chemie. Během výuky samozřejmě probereme všechny druhy ošetření včetně výhod a nevýhod jednotlivých druhů. Protože nám záleží na tom, aby si mohl každý prakticky v přátelské atmosféře přímo ve včelách vyzkoušet vše, o čem se na kurzu dozví, a domů si odvezl zodpovězené všechny otázky, se kterými na kurz přijel, je maximální počet účastníků 15.

 

 

Výuka bude probíhat od pátku 14 h do neděle 14h na  včelnici „U hlohu“ – v našem švestkovo-jabloňovém sadu, ul. Hlavní č. 150 a posléze pro zájemce na včelnici Ivana Černého. Parkování na parkovišti u školy (sousední budova), případně přímo před domem. Přespat můžete pod širákem, ve svých stanech přímo v sadu či v přilehlém dvoře, útlocitným jedincům mohu nabídnout obývák/přednáškovou místnost.  Večer Vám bude promítat a neobyčejně poutavě slovem provázet Ivan a k plné pohodě přispěje jistě i lahodný mok z místního rodinného pivovaru Neumann, případně dobroty z kuchyně vlastní i účastníků. V neděli se přesuneme na exkursi na Ivanovu včelnici blízko Zdib na severním okraji Prahy, a tam program zakončíme.

 

Stravovat se budeme ve výše zmíněném rodinném pivovaru s výbornou kuchyní a příznivými cenami vzdáleném cca 5 min chůze. Večer je možné opékání buřtů, které jsou stejně jako studijní materiály a drobné občerstvení v ceně kurzu.

 

Jelikož lektoři pojedou z (přes) Prahy(-u), je možné neřidiče po domluvě přiblížit spolujízdou a po skončení programu je odvézt do Prahy.

 

Klobouk nebo kombinézu si vezměte vlastní, ostatní nástroje prosím ne, z důvodu snížení rizika nákazy. Rukavice, pokud jste na ně zvyklí, postačí gumové z drogerie nebo jednorázové chirurgické.

 

Lucie V. Válová

 

V případě jakýchkoliv dotazů jsem k dispozici na lucka.v.valova@seznam.cz, nebo tel.: 605443938