MED PŘÍMO OD VČELAŘE SEKCE PRO NEVČELAŘE

Med přímo od včelaře PDF Tisk Email

Med přímo od včelaře

Proč sladit raději medem?

Med se skládá z vody (cca 16-19 %), jednoduchých cukrů (glukosa, fruktosa), velmi malého množství sacharózy (řepný cukr – disacharid) a velmi malého množství cenných látek, které dělají med medem a ne pouhým sladidlem. Jde o enzymy, které včely přidávají do medu, dále o minerály, pylová zrna a další složky. Jednoduché cukry jsou pro lidský organismus snadno stravitelné a lidstvo je na ně zvyklé odjakživa (v ovoci, v medu).

Naopak na průmyslově vyráběný (rafinovaný) stále hojněji používaný řepný cukr si lidstvo zvyká teprve cca 200 let. Je uváděnou příčinou stále rozšířenější obezity (již u dětí) a jiných civilizačních chorob.


Proč kupovat med přímo od včelaře?

Existuje proto hned několik důvodů:

  1. kvalita pokud vám konkrétní včelař prodá med, dá si zpravidla záležet na tom, aby byl med kvalitní, aby jste se k němu opět s důvěrou vrátili. Může vám dokonce ukázat jak včelaří a jak med získává (hygiena, nerez vybavení)

  2. podpora místních včelařů – máte-li zahrádku s ovocnými stromy, je pro kvalitní a bohatou úrodu ovoce důležité jejich kvalitní opylení. Částečně to může zajistit volně žijící hmyz (čmeláci, včely samotářky), ale včely jsou v tomto ohledu daleko výkonější

  3. alergie na pyl zejména jarní květové medy obsahují pylová zrna z květů, které včelky navštěvují. Tato malá množství pylu konzumovaná v medu zvyšují odolnost proti pylovým alergiím. Pozn: pylová zrna jsou jednou z příčin rychlé krystalizace květových medů. Někteří velkozpracovatelé filtrují med, čímž jej zbaví krystalizačních center (vč. pylových zrn).


Najděte si svého včelaře v okolí

Včelaři nabízející med "ze dvora" - seznam.