Den otevřených úlů

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá při příležitosti Světového dne včel třetí ročník akce Den otevřených úlů. Je to příspěvek ke Světovému dni včel, který se každoročně koná 20. května.

Po vzoru rakouských včelařů jsme tuto akci pořádali poprvé v roce 2019. Po pauze způsobené covidem-19 jsme akci vloni obnovili. Letos v ní chceme za vaší podpory pokračovat.  Vyzýváme vás, abyste se k nám připojili o víkendu 17. – 19. 5. 2024. Pokud máte zájem o školní exkurze, doporučujeme zvolit pátek 17. 5. 2024.

Nabídněte široké veřejnosti možnost navštívit vaši včelnici a osobně ukázat zájemcům život včel. Návštěvníkům můžete v rámci prodeje zde dvora nabídnout váš med. Připravte příjemný program, který bude bavit i vás.

Přihlášeným včelařům zašleme předlohy letáků formátu A5, A6 a plakát A1 v PDF vytvořené profesionálním grafickým studiem, které si může každý vytisknout v potřebném množství na domácí tiskárně nebo v copy centru. Na plakát si můžete dopsat datum, čas a místo včelnice.

Dne otevřených úlů se může zúčastnit každý včelař. Kdo se přihlásí elektronickým formulářem uveřejněným na www.otevreneuly.cz (v případě problémů lze podávat dotazy na uly@psnv.cz) do 31. 3. 2024, bude zařazen do seznamu účastníků akce. Seznam přihlášených včelařů a včelnic s podrobnostmi bude od 1. 5. 2024 na webech akce (www.otevrenuly.cz), Moderního včelaře (www.modernivcelar.eu), Pracovní společnosti nástavkových včelařů (www.psnv.cz) a na Faceboocích Moderního včelaře a Pracovní společnosti nástavkových včelařů.

Seznam otevřených včelnic poskytneme sdělovacím prostředkům 10. 5. 2024 formou tiskové zprávy a v tištěné formě ho uveřejní Moderní včelař 5/2024, který půjde do distribuce 26. 4. 2024.

Těšíme se na vaši účast!

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s.

 

 

Ke stažení:

 

Přihláška:

Přihlašování bylo pozastaveno 31. 3. 2024.