Den otevřených úlů

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá při příležitosti Světového dne včel druhý ročník akce Den otevřených úlů. Je to příspěvek ke Světovému dni včel, který se koná 20. května.

Po vzoru rakouských včelařů jsme tuto akci pořádali poprvé v roce 2019. Tehdy se k ní připojilo na šedesát včelařů a my poté s potěšením otevírali maily, v nichž jste posílali fotografie nadšených návštěvníků vašich včelnic a své postřehy. Všichni jsme se těšili na pokračování další rok, ale zasáhl covid. Nakonec jsme si kvůli nejisté situaci s možnými karanténami netroufli otevřít včelnice ani následné sezony. Letos do toho jdeme znovu. O víkendu 19. – 21. 5. 2023 bude v různých časech otevřeno víc než 30 včelnic v celé České republice a jedna na Slovensku.

Seznam přihlášených včelnic spolu s nabízeným programem najdete ZDE.

Graficky zpracované plakátky, kam stačí doplnit datum a místo, kde včelnici zpřístupníte, a program, najdete zde jako A4 v PDF nebo ve Wordu, či jako A5 v PDF nebo ve Wordu. Plakátek si poté v požadovaném množství můžete vytisknout pohodlně na vaší domácí tiskárně.

Seznam otevřených včelnic poskytneme včas sdělovacím prostředkům včetně tiskové zprávy. V tištěné formě ho uveřejní Moderní včelař 5/2023, který půjde do distribuce 28. 4. 2023.

Těšíme se na vaši účast!

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s.