Den otevřených úlů

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá při příležitosti Světového dne včel (20. května) další ročník akce Den otevřených úlů.

Po vzoru rakouských včelařů jsme tuto akci pořádali poprvé v roce 2019. Tehdy se k ní připojilo na šedesát včelařů a my poté s potěšením otevírali maily, v nichž jste posílali fotografie nadšených návštěvníků vašich včelnic a své postřehy. Všichni jsme se těšili na pokračování další rok, ale zasáhl covid. Nakonec jsme si kvůli nejisté situaci s možnými karanténami netroufli otevřít včelnice ani následné sezony. Letos do toho jdeme a vyzýváme vás, abyste se k nám připojili o víkendu 19. – 21. 5. 2023. Pokud máte zájem o školní exkurze, doporučujeme zvolit pátek 19. 5. 2023.

Nabídněte široké veřejnosti možnost navštívit vaši včelnici a osobně ukázat zájemcům život včel. Návštěvníkům můžete v rámci prodeje ze dvora nabídnout váš med. Připravte příjemný program, který bude bavit i vás.

Dne otevřených úlů se může zúčastnit každý včelař. Je nutné se přihlásit elektronickým formulářem uvedeným níže. (V případě problémů lze podávat dotazy na uly@psnv.cz) Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2023. Seznam přihlášených včelařů a včelnic s podrobnostmi bude od 1. 5. 2023 na tomto webu. Seznam otevřených včelnic poskytneme sdělovacím prostředkům 10. 5. 2023 formou tiskové zprávy a v tištěné formě ho uveřejní Moderní včelař 5/2023, který půjde do distribuce 28. 4. 2023.

Těšíme se na vaši účast!

 

Ke stažení:

 

Přihláška: