Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá při příležitosti Světového dne včel (20. května) další ročník akce Den otevřených úlů.
Po vzoru rakouských včelařů jsme tuto akci pořádali poprvé v roce 2019. Tehdy se k ní připojilo na šedesát včelařů a my poté s potěšením otevírali maily, v nichž jste posílali fotografie nadšených návštěvníků vašich včelnic a své postřehy. Všichni jsme se těšili na pokračování další rok, ale zasáhl covid. Nakonec jsme si kvůli nejisté situaci s možnými karanténami netroufli otevřít včelnice ani následné sezony. Letos do toho jdeme a vyzýváme vás, abyste se k nám připojili o víkendu 19. – 21. 5. 2023. Pokud máte zájem o školní exkurze, doporučujeme zvolit pátek 19. 5. 2023.
Nabídněte široké veřejnosti možnost navštívit vaši včelnici a osobně ukázat zájemcům život včel. Návštěvníkům můžete v rámci prodeje ze dvora nabídnout váš med. Připravte příjemný program, který bude bavit i vás.
Dne otevřených úlů se může zúčastnit každý včelař. Je nutné se přihlásit elektronickým formulářem uvedeným níže. (V případě problémů lze podávat dotazy na uly@psnv.cz) Uzávěrka přihlášek je 31. 3. 2023. Seznam přihlášených včelařů a včelnic s podrobnostmi bude od 1. 5. 2023 na tomto webu. Seznam otevřených včelnic poskytneme sdělovacím prostředkům 10. 5. 2023 formou tiskové zprávy a v tištěné formě ho uveřejní Moderní včelař 5/2023, který půjde do distribuce 28. 4. 2023.
Těšíme se na vaši účast!
Ke stažení:
Přihláška: