Med roku - úvod

MED ROKU 2023 – IX. ROČNÍK – BRNO – 14.-15. 10. 2023

 

Úvod    O projektu    Místo konání    Podmínky    Přihláška    Seznam soutěžících     Minulé ročníky    Napsali nebo vysílali o nás     Návštěvní knihy

 

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádala ve dnech 14.-15. 10. 2023 již devátý ročník soutěže Med roku. Akce se uskutečnila v rámci Národní výstavy medu v Brně spolu s konferencí na téma Kvalita medu.

 

Národní výstava medu 2023 se konala pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného.

Výstava soutěžních medů z celé České republiky proběhla, jak je už zvykem, v centru Brna na Staré radnici, Radnická ulice čp. 8. Také letos měli návštěvníci možnost si výstavu zpestřit výhledem na město z radniční věže, kam byl v rámci výstavy umožněn volný vstup.

V posledních letech jsme zaregistrovali zvyšující se návštěvnost, a to nejen českých, ale i zahraničních účastníků. Výstavou vždy provází členové degustační komise, která návštěvníkům pomáhá orientovat se v jednotlivých kategoriích medu a objasňuje témata související s medem. Spoustu informací si návštěvníci odnáší i z řízených degustací, které se těší stále větší oblibě.