Med roku - úvod

MED ROKU 2023 – IX. ROČNÍK – BRNO – 14.-15. 10. 2023

 

Úvod    Podmínky    Přihláška    Místo konání    O projektu    Minulé ročníky    Seznam soutěžících

 

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá ve dnech 14.-15. 10. 2023 již devátý ročník soutěže Med roku. Akce se uskuteční v rámci Národní výstavy medu v Brně spolu s konferencí na téma Med.

Medobraní pomalu klepe na dveře a my již tradičně vyhlašujeme nový ročník soutěže o nejlepší med. Výstava soutěžních medů z celé České republiky proběhne, jak je už zvykem, v centru Brna na Staré radnici, Radnická ulice čp. 8. Také letos budou mít návštěvníci možnost si výstavu zpestřit výhledem na město z radniční věže, kam bude v rámci výstavy umožněn volný vstup.

V posledních letech jsme zaregistrovali zvyšující se návštěvnost, a to nejen českých, ale i zahraničních účastníků. Výstavou je provází členi degustační komise, která návštěvníkům pomáhá orientovat se v jednotlivých kategoriích medu a objasňuje témata související s medem. Spoustu informací si návštěvníci odnáší i z řízených degustací, které se těší stále větší oblibě.

Sami jsme zvědavi, jak osobitá bude letošní sezóna, a zda se v přehlídce těch nejlepších medů z naší země objeví nějaká zajímavost.