Med roku - úvod

MED ROKU 2024 – X. ROČNÍK – BRNO – 12.-13. 10. 2024

 

Úvod    O projektu    Místo konání    Podmínky    Přihláška    Seznam soutěžících     Minulé ročníky    Napsali nebo vysílali o nás     Návštěvní knihy

 

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., pořádá ve dnech 12.-13. 10. 2024 již desátý ročník soutěže Med roku. Akce se uskuteční v rámci Národní výstavy medu v Brně spolu s konferencí na téma Apiterapie.

 

V letošním roce vyhlašujeme již desátý jubilejní ročník soutěže o nejlepší med z celého Česka. Výstava soutěžních medů se bude již tradičně konat v centru Brna na Staré radnici, Radnická ulice čp. 8. Návštěvníci výstavy budou moci zážitek z výstavy dovršit vyhlídkou z radniční věže, která jim bude zdarma zpřístupněna.

Během uplynulých deseti let se těšíme stále většímu zájmu veřejnosti o výstavu a med vůbec, a to nejen od účastníků z naší republiky, ale i ze zahraničí. O návštěvníky se jako obvykle starají členové degustační komise, kteří se po dobu výstavy stávají průvodci, jež odpovídají na otázky, objasňují témata spojené s medem a seznamují s jeho senzorickými vlastnostmi prostřednictvím řízených degustací.

Každá medová sezóna je velmi odlišná, a přestože se soutěž pořádá již tolik let, vždy nás nějaký zajímavý a někdy i vzácný med překvapí, tak jsme zvědavi, jaké zvláštnosti nás čekají letos.

Součástí výstavy bude i ukázka z tvorby amatérské fotografky ze Slovenska Michaely Berecové, která se věnuje fotografování přírody a včel.