ČLÁNKY Vzdělávání Nová kniha Včelařství I.

Nová kniha Včelařství I. PDF Tisk Email
Napsal uživatel redakce   
Úterý, 01 Prosinec 2015 00:11

Titulní stránkaJiž dlouho čeká české včelařství na základní publikaci, která by zahrnovala celý tento široký obor a po níž sáhnou začínající i zkušenější včelaři.

 

Publikace VČELAŘSTVÍ vznikala původně jako učební texty pro kurz VČELAŘ - FARMÁŘ, tedy pro budoucí podnikatele ve včelařství. Ukázalo se však, že i velkovčelaři pro zdárné vedení včelařských provozů musí ovládat základy a principy oboru. Naproti tomu zase hobby včelaři rádi nahlížejí pod pokličku velkým včelařům. Každý včelař si tedy najde to své.

 

Celé dílo je strukturované do deseti kapitol, které budou náplní čtyř svazků a budou vycházet v průběhu roků 2016 a 2017.

 

První svazek VČELAŘSTVÍ, který vychází 15. prosince 2015, obsahuje kapitoly ZOOTECHNIKA VČELAŘSTVÍ a NEMOCI VČEL – PREVENCE A TERAPIE. Zootechnika včelařství seznamuje chovatele včel s projevy včelstva během roku a je předpokladem pro úspěšné vedení včelstva. Její součástí jsou provozní metody významných českých včelařů, podle kterých se může inspirovat každý včelař.

 

Zdravotní otázka v současném včelařství doznala velké důležitosti a dalo by se říci, že ji chovatel včel musí zahrnout do celé své včelařské praxe. V poslední době se hodně změnil přístup k varroóze i k moru včelího plodu. Významnou úlohu ve zdraví včelstev hrají viry a vliv okolního prostředí, zejména v souvislosti s chemizací zemědělské výroby. Autoři zareagovali na současný stav v této oblasti a nabízejí prakticky použitelné postupy řešení problémů spojených se včelími chorobami využívající posledních vědeckých poznatků.

 

Jména autorů zaručují vysokou odbornou i didaktickou úroveň celého díla:

 

Květoslav Čermák, Ing. CSc.
Bronislav Gruna, Mgr.
Jana Hajdušková, MUDr.
Pavel Holub, Ing.
Zdeněk Klíma, MVDr.
Ivo Kovařík, Ing.
Stanislav Navrátil, Prof. MVDr., CSc.
Petr Texl, Ing.
František Texl, Ing.
Lukáš Rytina, Ing.
Zdeněk Tůma, Ing.

 

Knihu můžete objednat v našem eshopu nebo koupit na akcích PSNV a v dobrých včelařských prodejnách.V eshopu naleznete též obsah prvního dílu a ukázkové stránky knihy.

 

Počet stran I. svazku 180
Formát A4
ISBN 978-80-260-9090-8
Cena 385 Kč

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Prosinec 2015 22:04