Letní školy nástavkového včelaření

Pracovní společnost nástavkových včelařů, z. s. již před mnoha lety zavedla značku Letní školy nástavkového včelaření (LŠNV). Jedná se o speciální víkendový vzdělávací formát. Snažíme se o intenzivní výuku, kde je cca 50% teorie a 50% praxe přímo na včelnici. Školy obvyklé dělíme dle pokročilosti účastníků, či zaměření na určitou odbornost. Některé školy však mohou být přizpůsobeny potřebám přihlášených – vždy záleží na organizátorech, jaký program připraví.

V předchozích letech byly LŠNV obvykle rozděleny na první stupeň pro začínající včelaře a druhý stupeň pro pokročilé včelaře, kteří hledají odpovědi na své otázky. Oba stupně byly zaměřeny především na praxi a všichni účastníci měli možnost vyzkoušet si probíraná témata přímo na včelnicích organizátorů. Doplňující související vzdělávací bloky byly: LŠNV přípravka, která byla určena pro zájemce o včelaření (budoucí včelaře) a LŠNV speciál - kde jsme se zaměřili podrobně na specifická témata, související se včelařením.

Praktické LŠNV obvykle probíhají přímo ve včelařské sezóně, tj. v měsících květen až červenec, přípravky v zimních měsících a speciály kdykoliv během roku.

Případné plánované LŠNV naleznete níže. Není-li níže nic uvedeno, další LŠNV teprve připravujeme. Přehled proběhlých LŠNV naleznete ZDE.

 

LŠNV Blatná 2023 - Včelařské základy v pěti dnech

Nový formát LŠNV sestávající ze dvou částí - Blok I: 1.–2. dubna 2023 a Blok II: 6.–8. května 2023.

Zaměření - začínající včelaři.

Delší detaily k této škole naleznete ZDE.

 

 

 

LŠNV 2023 - Vrážné

Letní škola nástavkového včelaření současné doby - ošetřování, chov matek a oddělků, diagnostika a zvládání nemocí.

Zaměření - LŠNV je určena pro všechny - od začátečníka po zkušeného včelaře.

Delší detaily k této škole naleznete ZDE.