Ošetřování včelstev 2. část

Ošetřování včelstev během celého roku aneb včelařův rok
Export do kalendáře
Termín akce: 05. 05. 2021 17:00 - 20:00
Lektor: Hykl Radomír
Organizátor: PSNV z.s. ·
Místo konání: online, online

Popis akce:

Sběrný oddělek a péče o něj. Chov matek jeho plánování. Přelarvování. Využití matek a matečníků ve vlastním chovu. Jak včelařit a neživořit. Vedení oddělku až po včelstvo a jeho využití.

O přednášku bude velký zájem a protože kapacita je omezená, doporučujeme se přihlásit co nejdříve...

Program:

Oblast ošetřování včelstev během roku a obzvlášť v časném jaru skýtá pro včelaře veliký zápřah, pod kterým je skrytá nejen radost ze včel a výnosů, ale i zklamání z vlastních chyb, které jej připraví nejen o výnosy, ale také i o včely.

Jelikož Vám chceme tuto problematiku přiblížit co nejpodrobněji a přednáška by byla přesycena informacemi, bude rozdělena na dvě části. Rozdělení je také s ohledem přiblížit to, co si budeme povídat, co nejblíže realitě.

1. část (7. 4. 2021) – Ošetřování s ohledem na nynější stav včelařství v ČR. Včelařův rok. Množení včelstev. Sběrné oddělky – tvorba sběrného oddělku – kdy proč a jak.

2. část (5. 5. 2021) – Sběrný oddělek a péče o něj. Chov matek jeho plánování. Přelarvování. Využití matek a matečníků ve vlastním chovu. Jak včelařit a neživořit. Vedení oddělku až po včelstvo a jeho využití.

 

Poznámka organizátora:

  • Kapacita posluchačů je omezená.
  • Registrovaní s předstihem obdrží emailem instrukce týkající se technikálií.
  • Registrovaní s uhrazeným vstupným obdrží emailem v den přednášky odkaz, kterým se spojí s přednášejícím.
  • Spuštění přednášky a otestování spojení bude možné během půlhodiny před začátkem přednášky.
  • Prezentace pri on-line přednáškach nemusejí byt pouzivany a ani později poskytovany z důvodu prevence porušení autorských práv.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.