Chvála medu 2022

Nejen včelařská společenská akce

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.

Export do kalendáře
Termín akce: 06. 08. 2022 10:00 - 17:00
Lektor: PSNV z.s. ·
Organizátor: PSNV z.s. ·
Místo konání: Horní hrad, Horní Hrad 3, 363 01 Krásný Les, Česko
(GPS: 50.3468795,13.0191987)

Popis akce:

Již sedmnáct let spolupořádá PSNV na Horním hradě u Ostrova nad Ohří (okr. Karlovy Vary) akci Chvála medu. Letošní ročník se koná v sobotu 6. srpna 2022 od 10 do 17 hodin.

Horní hrad, zasazený do svahů Krušných hor, nabízí kromě prohlídky vlastního působivého areálu také možnost návštěvy historického zrekonstruovaného arboreta a nově výstavu historických úlů, medometů a dalšího včelařského zařízení a nářadí od včelařů z Lokte.

Program:

Odborný program

  • 10:00 nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl)
  • 11:00 hodovna: Kvalitativní znaky medu z pohledu laboratorní i včelařské praxe (Ing. Vojtěch Kružík, Ph.D., Ústav konzervace potravin, VŠCHT Praha)
  • 13:00 nádvoří + arboretum: Život včel v brtích a komentovaná procházka k brtím (Ing. Petr Texl)
  • 15:00 nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl)

Společenský program

Zatímco včelařský program odborně připravuje PSNV, hradní pán Pavel Palacký se se svým týmem zaměřuje na společenskou část dění. Pro děti to jsou pohádky a různé zajímavé aktivity. Na nádvoří budou stánky s občerstvením, medovým pivem, medovinou, včelařskými potřebami, medem, voskem a dalšími věcmi od včel a pro včely. K dobré pohodě přispěje country kapela Poslední vagón.

PSNV otevře na svém stánku poradnu pro začínající včelaře. Kromě časopisu Moderní včelař budou v prodeji publikace vydané PSNV. Nebude chybět prosklený úl s živými včelami, ražba včelařské mince a další zajímavosti ze života medonosek.

Chvála medu je ideálním cílem celodenního rodinného výletu s dětmi, pro příznivce včelařství, odborníky na druhové medy, historii a v neposlední řadě také pro milovníky přírodních zahrad. Včelaři po dobře zodpovězené odborné otázce budou mít nižší vstupné. Všechny srdečně zvou pořadatelé. Podrobný a aktuální program na www.hornihrad.cz.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.