Chvála medu 2023

Chvála medu na Horním hradě - nejen včelařská společenská akce

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.

Export do kalendáře
Termín akce: 05. 08. 2023 10:00 - 17:00
Lektor: PSNV z.s. ·
Organizátor: PSNV z.s. ·
Místo konání: Horní hrad, Horní Hrad 3, 363 01 Krásný Les, Česko
(GPS: 50.3468795,13.0191987)

Popis akce:

Letošní 19. ročník Chvály medu bude ve znamení setkávání a vzdělávání. Akce se také prezentuje jako neformální setkání absolventů a příznivců oboru Včelař na Středním odborném učilišti Blatná a křest všech dílů učebnic Včelařství, tzn. svazků I. až IV. plus speciálního pouzdra. Pořadatelem je Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s., s časopisem Moderní včelař jako mediálním partnerem.

Chvála medu se koná v sobotu 5. srpna 2023 od 10 do 17 hodin na Horním hradě u Ostrova nad Ohří (okres Karlovy Vary). Horní hrad, zvaný též Hauenštejn, zasazený do svahů Krušných hor, nabízí kromě prohlídky působivého areálu návštěvu obnoveného historického arboreta.

Program:

Odborný program

  • 10.00 h. - Nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl, redakce Moderní včelař)
  • 10.30 h. - Hodovna: Kvalitativní znaky medu z pohledu laboratorní i včelařské praxe (Ing. Vojtěch Kružík, Ph.D., Ústav konzervace potravin, VŠCHT Praha)
  • 12.00 h. - Nádvoří: Včelařský křest učebnic Včelařství I. až IV. + pouzdra provede včelař a herec Dejvického divadla Martin Myšička.
  • 14.00 h. - Nádvoří + arboretum: Život včel v brtích, komentovaná procházka k brtím (Ing. Petr Texl, redakce Moderní včelař)
  • 15.00 h. - Nádvoří: Včelí produkty a lidské zdraví (Ing. Petr Texl, redakce Moderní včelař)

 

Společenský program

Zatímco včelařský program odborně připravuje PSNV-CZ, z.s., hradní pán Pavel Palacký se spolu se svým týmem zaměřuje na společenskou část dění. Pro děti je připraven blok her, soutěží  a vystoupení šermířské skupiny Vikingů a další zajímavé aktivity. Na nádvoří budou stánky s občerstvením, medovým pivem, medovinou, včelařskými potřebami, medem, voskem a dalšími věcmi od včel a pro včely. K dobré pohodě přispěje country kapela Poslední vagón.

PSNV otevře na svém stánku poradnu pro začínající včelaře. Kromě časopisu Moderní včelař budou v prodeji publikace vydané PSNV včetně všech svazků učebnic Včelařství a speciálního pouzdra na všechny díly. Nebude chybět prosklený úl s živými včelami, ražba včelařské mince a další zajímavosti ze života medonosek.

Chvála medu je ideálním cílem celodenního rodinného výletu s dětmi, pro příznivce včelařství, odborníky na druhové medy, historii a v neposlední řadě také pro milovníky přírodních zahrad. Včelaři po dobře zodpovězené odborné otázce budou mít nižší vstupné. Na hradě je možné objednat levné ubytování.

Další informace naleznete na www.hornihrad.cz. Všechny srdečně zvou pořadatelé.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.