Diskuse z MV - Sběrný oddělek (1. termín)

aneb jak metodou podle Liebiga množit včelstva

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.

Export do kalendáře
Termín akce: 22. 04. 2021 19:00 - 20:00
Lektor: Ing. Texl Petr
Organizátor: PSNV z.s. ·
Místo konání: online, online

Popis akce:

Těm z Vás, kteří čtou Moderního včelaře pravidelně, určitě neunikl nový seriál Začínáme včelařit v nové době. Jak z názvu vyplývá, je určen začínajícím včelařům. Užitečné informace v něm ale určitě najdou i ti z vás, kteří se včelaření věnují déle.

Program:

V dubnovém vydání Moderního včelaře, který vyjde na přelomu března a dubna, se Ing. Petr Texl bude věnovat tvorbě oddělků, tedy dovednosti, kterou by měl zvládnout každý včelař. Zaměří se na asi nejjednodušší způsob pomoci sběrného oddělku, někdy též označovanou za metodu podle Liebiga.

Jak je mezi nejen včelaři zvykem každou problematiku řádně prodiskutovat, rozhodli jsme se uspořádat diskusi i k tomuto tématu. Nejlépe to jde asi u piva či skleničce medoviny. Jenže PES stále výstražně vrčí, občas se i více či méně rozštěká a zasednout k jednomu stolu nám hned tak neumožní. Ale sezóna a tedy i tvorba oddělků je za dveřmi a je potřeba se řádně připravit, kterak na to.

Pro všechny zájemce, nejen pro začátečníky, připravujeme k tématu Sběrný oddělek dvě on–line diskuse. Otázky můžete zasílat předem na adresu petr.texl@psnv.cz. Na tuto akci je třeba se zaregistrovat – viz níže. Kapacita je omezená, při jejím přeplnění budou mít přednost předplatitele Moderního včelaře a členové PSNV. Určitě se do diskuse přihlaste, těšíme se na Vás.

Soubory ke stažení: chovny_plan.xls

 

Poznámka organizátora:

  • Kapacita posluchačů je omezená.
  • Akce proběhne na platformě ZOOM. Registrovaní s předstihem obdrží emailem instrukce týkající se technikálií.
  • Registrovaní obdrží emailem s předstihem před akcí odkaz, kterým se připojí na akci.
  • Spuštění akce a otestování spojení bude možné během hodiny před začátkem akce.
  • Prezentace pri on-line akcích PSNV nemusejí byt používány a ani později poskytovány z důvodu prevence porušení autorských práv.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.