Med roku 2024 - konference

Konference na téma „Léčba apiterapií“ při akci Národní výstava medu v Brně

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.

Export do kalendáře
Termín akce: 12. 10. 2024 9:00 - 16:45
Lektoři: Mgr. Jindrová Monika , doc. PharmDr. Hronek Miloslav, Ph.D. , Mgr. Černáková Anastázia
Organizátor: PSNV z.s. ·
Místo konání: Stará radnice, Brno, Radnická 8, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko
(GPS: 49.1931196,16.6087052)
Cena: 160 Kč pro členy PSNV
200 Kč pro ostatní

Popis akce:

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s. pořádá konferenci na téma "Léčba apiterapií" (zaměření na léčivé účinky medu, propolisu a včelího záření), jako doplňující vzdělávací akci již IX. ročníku akce Med roku (12. – 13. října 2024) - viz detaily k výstavě ZDE.

Program:

Konference na téma „Léčba Apiterapií“ při akci Národní výstava medu v Brně - 12. 10. 2024

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ, z. s. pořádá konferenci na téma "Léčba apiterapií" (zaměření na léčivé účinky medu, propolisu a včelího záření), jako doplňující vzdělávací akci již IX. ročníku akce Med roku (12. – 13. října 2024) - viz detaily k výstavě ZDE.

 

Program:

9:00 - 9:30 - prezentace
9:30 - 12:00 - doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. - Med: Zázrak přírody – Vědecky ověřené léčivé účinky a jejich praktické využitíAnotace přednášky viz níže
12:00 - 13:00 - přestávka na oběd – prohlídka výstavy
13:00 - 14:30 - Mgr. Anastázia Černáková - Úlová terapieAnotace přednášky viz níže
14:30 - 14:45 - Kancelář - Vyhlášení výsledků soutěže Med roku 2024
14:45 - 16:30 - Mgr. Monika Jindrová - Propolis – získávání, zpracování a využití na lidské zdravíAnotace přednášky viz níže
16:30 - Závěr konference

 

Anotace přednášek a představení lektorů

Přednáška „Med: Zázrak přírody – Vědecky ověřené léčivé účinky a jejich praktické využití“
Brzy doplníme...

Přednáška „Úlová terapie“
Včely produkujú povestné produkty ako med, peľ/pergu, propolis, materskú kašičku, jed a vosk. Ale v apiterapii ich využívame oveľa viac - trúdí homogenát, podmor/zamor, vijačku voštinovú. Je tu ešte niečo, čo sa nedá uchopiť, nemá to materiálnu povahu, ale jednoznačne to produkujú včely a patrí to k dôležitým zdrojom apiterapie. Úľová terapia. Nepredstavuje iba všeobecne známy úľový vzduch spojený s vôňami a iónmi. Sú tu aj zvuky, mikrovibrácie, teplo. Avšak najväčšie tajomstvo predstavuje aura včiel, ich elektromagnetické pole. Materiálne včelie produkty sú dôležitým prostriedkom výživy a zdravia človeka. To však nezávisí len od zdravého tela, ale aj od zdravého myslenia – jeho duševného a duchovného nastavenia. O tomto je úľová terapia.

Mgr. Anastázia Černáková – vyštudovala klinickú logopédiu na Univerzite Komenského v Bratislave, od 2012 sa venuje včelám. V r.2016 ukončila odbor Včelár na SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici. Vedomosti a skúsenosti o apiterapii nazbierala počas svojich návštev v Moskve, kde nadviazala aktívnu a dlhodobú spoluprácu s AO Agrobioprom ohľadom ekologického ošetrovania včelstiev a jedným s lídrov ruskej apiterapie I.N.Filippovom. Je spoluprekladateľkou jeho kníh na Slovensku. Absolvovala apiterapeutický tréning Dr.S.Stangaciu v Rumunsku, kurz o autizme v Česku, s Ivetou Krajňakovou vedie kurzy apiterapie v Mýte pod Ďumbierom – v srdci Nízkych Tatier, kde je postavený i apidomček. Kvôli apiterapii niekoľkokrát navštívila Ukrajinu, Kazachstan a nedávno Estónsko.

Přednáška „Propolis – získávání, zpracování a využití na lidské zdraví“

Propolis, jeho důležitost v úlu a jeho rozličné využití ve zdraví člověka. Složení, sběr, zpracování do množství preparátů od kosmetiky, tinktur, olejů nebo surové využití na celé spektrum chorob člověka. Dále mohou posluchači očekávat:

  • pochopení důležitosti propolisu v úle a vliv na lidské zdraví
  • jak podpořit kvalitu propolisu
  • jak správně získávat a zpracovávat propolis
  • praktické návody a rady jak si vyrobit z propolisu tinkturu, mast, olej, mýdlo nebo ho využít při inhalaci

Mgr. Monika Jindrová – vystudovala obor Všeobecná sestra, dále Ergoterapii na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a obor Řízení ve zdravotnictví na Univerzitě Karlově v Praze. Absolvovala Kurz apiterapie na institutu pro vzdělávání dospělých v Petrohradě a Kurz medové masáže Eduspa v Praze.

 

Místo konání: Brno - Stará radnice, Radnická 8, Brno-střed, 60200

  • Národní výstava medu - Křišťálový sál a Galerie, 1. patro
  • Odborná konference - Ernův sál, 2. patro

POZOR - Vstupné pro soutěžící v soutěži Med roku je ZDARMA - prosíme, zaregistrujte se na konferenci, ale platební výzvu ignorujte, děkujeme.

Kapacita sálu je omezená - neváhejte s přihláškou.

Akce je možné se zúčastnit i bez přihlášení - pouze do naplnění kapacity sálu - cena vstupného na místě bude 250 Kč. Přednost mají registrovaní účastníci.

Úhrada vstupného i nárok na slevu účastníků soutěže bude kontrolován při prezentaci.

Možnosti pro registraci:
  • Od 04. 06. 2024 12:00 se mohou registrovat členové PSNV. Chci se stát členem PSNV
  • Nečlenové PSNV se mohou registrovat od 04. 06. 2024 0:00
  • Registrovat se je možné do 09. 10. 2024 0:00.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.