OVS - 23. 10. 2021

Chov včel a matek z vajíček

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.

Export do kalendáře
Termín akce: 23. 10. 2021 9:00 - 12:00
Lektor: MUDr. Marx Jiří
Organizátor: PSNV z.s. - OVS ·
Místo konání: Přírodovědecká fakulta UP Olomouc, 17. listopadu 12, 779 00 Olomouc, Česko
(GPS: 49.5924922,17.2632337)

Popis akce:

Chov včel a matek z vajíček

Dlouholetý včelař Jiří Marx vysvětlí svůj alternativní přístup ke včelaření s důrazem na zdravotní stav a schopnost včelstva odolávat infekčním tlakůma. V přednášce také  vysvětlí zajímavou metodu chovu matek přímo z vajíček.

 

Program:

Přednášející Jiří Marx je dlouholetý včelař a současně stomatolog. Včelaří na pěti stanovištích na Jičínsku a v Podkrkonoší. Zaměřuje na alternativní přístup ke včelaření. 

Ve své přednášce se bude věnovat věnovat především vedení včelstev během roku s důrazem na zdravotní stav a schopnost včelstva odolávat nejrůznějším infekčním tlakům zevnitř i zvenčí. Rozebere vliv zásob a práci s nimi, chov včel na přirozeném díle, mednou komoru, možnosti minimalizace léčebných zásahů a sílu včelstev jdoucích do jara. Vysvětlí také zajímavou metodu chovu matek z vajíček.

Na přednášku můžete přijít bez předchozí registrace za cenu 250,-Kč.

Ať už máte k proticovidovým opatřením jakýkoli postoj, určitá míra opatrnosti ochrání nejen vás, ale i ostatní účastníky chystané přednášky a umožní nám všem úspěšně uskutečnit i přednášky následující. Proto hleďte s pochopením na následující sdělení: 
Dle aktuálně platných nařízení vlády je vstup na tuto akci umožněn jen osobám, které nevykazují příznaky onemocnění covid-19 a současně:

  • doloží negativní test,
  • nebo doloží prodělané onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech,
  • či doloží platné očkování proti covidu-19,
  • eventuálně absolvují samotest na místě s negativním výsledkem.

Zvolíte-li variantu provedení samotestu na místě, přineste si svůj test s sebou. Pochopte, že nejsme jako organizátoři schopni zajistit všem samotest.
Navíc všichni přítomní mají mít nasazený respirátor během doby, kdy dochází ke kumulaci více jak deseti osob.

Opatření stručně.   Plné znění aktuálních opatření (bod I/13, bod I/16 atd.)

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.