OVS - 13. 11. 2022

Včela medonosná z pohledu genetiky
Export do kalendáře
Termín akce: 13. 11. 2022 9:00 - 12:00
Lektor: RNDr., Ph.D. Nádvorník Petr
Organizátor: PSNV z.s. - OVS ·
Místo konání: Přírodovědecká fakulta UP Olomouc, 17. listopadu 12, 779 00 Olomouc, Česko
(GPS: 49.5924087,17.2631878)

Popis akce:

Včela medonosná stejně jako všechen život na této planetě žije a funguje díky genům uloženým v její DNA. Chcete-li více porozumět včelám, lépe se orientovat při výběru matek pro vaše vlastní chovy a včely jsou vaším skutečným zájmem, neměli byste vynechat přednášku RNDr. Petra Nádvorníka, Ph.D. Přednáška vás seznámí se včelou z pohledu genetiky. Se základními genetickými principy se na přednášce seznámí ti, kteří se v problematice dosud neorientují.

Program:

Na včelu se podíváme nejen optikou obecné genetiky, ale i z pohledu genetiky populační, evoluční a samozřejmě molekulární, tedy se způsobem realizace genetické informace z kódu uloženého v DNA do trojrozměrné struktury plně funkčního organizmu a s procesy, které tyto složité děje řídí a ovlivňují. Z přednášky si tak něco odnese naprostý genetický začátečník i ten, kdo se o problematiku zajímá.

Včelař a lektor RNDr. Petr NÁDVORNÍK Ph.D. je odborným asistentem na  Katedře buněčné biologie a genetiky Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Leták akce v PDF

Cena přednášky uhrazená přímo na místě činí 250 Kč.

Abyste mohli plně využívat služeb a funkčnosti webu PSNV.CZ, včetně registrací na akce, je zapotřebí si nejprve na tomto webu vytvořit účet.

Pokud zde již účet máte, přihlaste se, pokud ne, účet si založte.