Stránky jsou ve výstavbě. Některé informace nemusí být zcela aktuální. Pokud narazíte na problém, prosím, napište nám na pis-chyby@psnv.cz. Omlouváme se za komplikace.

Včelí pastva na míru

online
aneb hodnocení současného stavu a možností, jak vylepšit potravní nabídku včel v blízkém okolí
21. 4. 2021 | 17:00

Včelí pastva na míru aneb hodnocení současného stavu a možností, jak vylepšit potravní nabídku včel v blízkém okolí.

O přednášku bude velký zájem a protože kapacita je omezená,...

Diskuse z MV - Sběrný oddělek (1. termín)

online
aneb jak metodou podle Liebiga množit včelstva
22. 4. 2021 | 19:00

Těm z Vás, kteří čtou Moderního včelaře pravidelně, určitě neunikl nový seriál Začínáme včelařit v nové době. Jak z názvu vyplývá, je určen začínajícím včelařům. Užitečné...

Dále připravujeme...

Diskuse z MV - Sběrný oddělek (2. termín)

aneb jak metodou podle Liebiga množit včelstva

čtvrtek 29. dubna 2021 od 19 hodin
Lektor: Ing. Texl Petr


Ošetřování včelstev 2. část

středa 5. května 2021 od 17 hodin
Lektor: Hykl Radomír

Sběrný oddělek a péče o něj. Chov matek jeho plánování. Přelarvování. Využití matek a matečníků ve vlastním chovu. Jak včelařit a neživořit. Vedení oddělku až po včelstvo a jeho využití.

Vášně a emoce kolem MKZ 2021

Většina pozorných a zodpovědných včelařů určitě již dávno zaznamenala, že Metodika kontroly zdraví zvířat a nařízené vakcinace pro rok 2021 doznala určitých změn.

Protože se kolem nich šíří spousta domněnek a informací na úrovni fake news, rozhodli jsme se vydat k těmto změnám vyjádření, které si můžete přečíst níže. Je sice trochu delší a nad rámec předmětných změn, ale pro pochopení dění v oboru nutné.

Zachraňme včely…

Mnozí z vás se svým podpisem k výzvě Zachraňme včely a farmáře již připojili, nicméně stále nebylo dosaženo potřebného počtu signatářů. Momentálně se k této výzvě připojilo přes 400 000 občanů EU. To je však málo – je potřeba sesbírat 1 000 000 podpisů. Proto prosíme ty, kteří se zatím k této výzvě nepřipojili, aby to zvážili. A oslovte prosím také ostatní ve svém okolí. Vždyť nejde pouze o včely, ale mimo jiné také o zdravé potraviny a životní prostředí. A to se přeci dotýká nás všech, ne pouze včelařů a jejich včel...

Návštěvní kniha - Med roku 2020

Nahlédněte do skenu listů návštěvní knihy z akce Med roku 2020 - výstava medu, stojí to za to smiley

Kniha má 19 listů a není v ní nouze ani o kresby, nebo vzkazy návštěvníků z Koreje, Holandska, či jiných zemí.

Děkujeme všem návštěvníkům za milé vzkazy a povzbuzení. Budeme se snažit pokračovat v již zaběhlé tradici a doufáme, že další ročník této krásné akce bude ještě úspěšnější.

VČELÍ HLADOVĚNÍ

Dovolujeme si Vás upozornit na pořad, který dne 25. října 2020 odvysílala Česká televize v rámci cyklu Nedej se. Hovoří se v něm o jednom z velkých problémů, se kterým se naše včelařství potýká – nedostatečná úživnost a pestrost krajiny pro hmyz obecně, tedy nejen pro včely. A to nejen z pohledu včelařů, ale i zemědělce. Toto téma má mnohem větší přesah – netýká se pouze hmyzu, ale nás všech. I my jsme součástí krajiny, ve které žijeme...

Nedej se - včelí hladovění

Síť úlových vah

V minulosti v PSNV vznikl projekt Síť úlových vah. Jedná se o několik úlových vah rozmístěných po ČR. Data z úlových vah zpracovává v reálném čase.

 Grafy úlových vah ukazují změny měřených parametrů za poslední měsíc.

Graf síťové váhy

HLEDAJÍ SE KANDIDÁTI

Blíží se termín konání sněmu - třetině členů vedení tedy končí mandát. To je příležitost, kdy se můžete přihlásit ke kandidatuře na člena Rady či Kontrolní komise.

Kdo z vás má chuť to zkusit, případně cítí, že by bylo potřeba něco změnit v našem spolku, či obecně v českém včelařství, ať se přihlásí u ředitele kanceláře. Svou kandidaturu můžete ohlásit i přímo na sněmu.

S kandidáty i se stávajícími členy vedení spolku můžete diskutovat na interním fóru.

Novinky

Vášně a emoce kolem MKZ 2021

21. 3. 2021 | 11:03

e-Věstník 2021 č.2

21. 3. 2021 | 11:03

Med roku 2020

23. 9. 2020 | 20:09
Zachraňme včely i farmáře
DVD